Serwis Business English School wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na zapisywanie pilków cookies w swoim urządzeniu. Zamknij

Eye on idioms 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2013-04-22

Idiomy. Czy warto się ich uczyć? Jak je zapamiętać, przecież są ich tysiące? Czy warto po nie sięgać? Tak i jeszcze raz TAK! Idiomy wzbogacają nasz język, wyróżniają nas z tłumu użytkowników angielskiego ( potrafiąc wykorzystać je zgrabnie w wypowiedzi imponujemy swoim poziomem zaawansowania:) a jak!) i ......są naprawdę zabawne! By łatwiej je zapamiętać wystarczy uczyć się ich zebranych w pewne grupy tematyczne. Istnieją bowiem: animal idioms, body idioms, food idioms and many more....

Read more

Keep calm and carry on 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2013-04-21

To hasło i czerwony plakat z brytyjską, królewską koroną bije od dłuższego czasu rekordy popularności. Jest powielane na koszulkach, kubkach, torbach i iPhonach. Przetworzone na tysiąc sposobów w zależności od potrzeby i pomysłowości kolejnych “interpretatorów” urosło do rangi memu internetowego. Zastanawialiście się kiedykolwiek skąd się wzięło? Jego historia sięga czasów drugiej wojny światowej i losów pewnego propagandowego plakatu...

Read more

Angielski bez karteczek 0

Author: Krzysztof Ignaszak Date of publication: 2013-04-14

Nauka długiej listy nowych słówek języka obcego nie jest zbytnio fascynującym zajęciem, dodatkowo zajmuje dużo czasu. Ucząc się języka obcego cały czas musimy rozszerzać nasz zasób słówek, zwłaszcza jeśli chcemy nauczyć się języka w jak najkrótszym czasie. Znamy ciekawy, szybki i co najwazniejsze skuteczny sposób nauki słówek, którym chcemy się z Wami podzielić

Read more

Accent tags 0

Author: Krzysztof Ignaszak Date of publication: 2013-04-11

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom akcentów języka angielskiego. Zachęcamy do posłuchania i sprawdzenia, ile z nich uda Wam się rozszyfrować. Życzymy dobrej zabawy i połamania języka!:)

Read more

Acronyms in English - part II 0

Author: Krzysztof Ignaszak Date of publication: 2013-03-12

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią skrótów w angielskim. Dzisiaj przedstawiam właściwie same abbreviation, a nie acronyms (na pewno pamiętacie różnice ;-). Warto z nimi się zapoznać, żeby nie zostać zaskoczonym, gdy ktoś nam wyśle je w mailu, SMS-ie lub na chat-cie, a szanse, że tak się stanie są naprawdę duże. Zobaczcie jak kombinujemy, żeby tylko zaoszczędzić kilka kliknięć w klawiaturę :-)

Read more

Cover letter 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2013-02-27

Cover letter. What do we need it for? To give the prospective employer a snapshot of who you are and why your are qualified for the position.

Here are some points in a nutshell:

  • 1. Address the cover letter to the person who will be interviewing or hiring you.
  • 2. Do not copy from the Internet or anywhere else.
  • 3. Write naturally.
  • 4. Be concise. CL is not the story of your life :-)
  • 5. Describe your job experience and professional mission and vision in one sentence or short paragraph.

Read more

False Friends 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2013-02-16

Mimo znacznych różnic miedzy językiem polskim a angielskim, w obu językach występują słowa, które wyglądają bardzo podobnie, jednak różnią się całkowicie (lub przynajmniej częściowo) znaczeniem. Takie pary wyrazów określa się mianem false friends (fałszywi przyjaciele). Na naszej stronie będziemy prezentować cyklicznie najczęściej spotykanych “sfingowanych znajomych”, by pomóc Wam uniknąć błędów i nieporozumień językowych, na jakie możecie się narazić zwiedzeni znajomo brzmiącym słówkiem....

Read more

English CV doesn't bite! 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2013-02-12

Coraz więcej pracodawców wymaga od nas Curriculum vitae po angielsku. Stajemy wtedy przed pytaniem czy Cv po angielsku to polskie Cv przetłumaczone na język obcy czy też inny standard naszego życiorysu, który powinien być napisany według jakiegoś klucza. Tylko jakiego?

Read more

Acronyms in English - part I 0

Author: Krzysztof Ignaszak Date of publication: 2013-02-12

Angielskie skróty w języku pisanym, tak naprawdę, kto ich nie zna i nie używa? No ze zrozumieniem już czasami gorzej...;-) Używamy ich na co dzień - w mailach, SMS-ach, komentarzach i postach, wszędzie, gdzie pozwolą zaoszczędzić nam choć kilka sekund naszego cennego czasu. Nie mam tu na myśli tylko angielskich treści. Angielskie skróty są tak samo popularne w polskich treściach.

Read more

English Christmas guide 0

Author: Aleksandra Krauze Date of publication: 2012-12-20

Wybierając się w czasie Świat Bożego Narodzenia do Anglii nie zastaniemy na stole 12 wigilijnych postnych potraw, ani nie połamiemy się opłatkiem. Dla Anglików, podobnie jak dla nas, jest to przede wszystkim czas spędzony z rodziną, w którym celebruje się przywiązanie do własnych, jakże odmiennych od naszych, tradycji... Oto krótki przewodnik, po anglosaskich zwyczajach bożonarodzeniowych.

Read more